Už mi není 30. Dokonce ani 40 už ne :-).
Spolu se mnou překvapivě stárnou i moji rodiče a díky nim se mi otevřela další dimenze pohledu na společnost, ve které žijeme.

S webem i60 jsem měla velké plány. Dvacetiprocentní podíl byl více než motivační a realizační tým měl výborný potenciál.

Původně suché prostředí, působící hodně amatérsky, jsme chtěli změnit do profesionálního portálu, který by mohl konkurovat největším médiím v ČR. Vyžadovalo to řadu systémových a technických změn. Obrázkové menu, jiný systém volby hlavních témat, profesionalizaci části redakce, přeházení obsahových bloků na titulní straně, lepší propojení vnitřních modulů a další. Změna měla být dobře vstřebatelná pro uživatele, kteří jsou hodně, hodně konzervativní. Nesměla být finančně příliš náročná (programování), protože rozpočet byl v tu dobu značně omezený. Naplánovali jsme všechno systémem „obohacení“, ne „změny“.

Hodně jsem kreslila, vysvětlovala, obhajovala. Rezistence byla … obrovská. Programátor všechno, co jsem navrhovala, označoval apriorně za pitomost. Všechno, co s Martinem děláme dny, tady trvalo měsíce a bylo na to potřeba obrovskou energii. Tým se začal hádat a ze mně se stal komunikační kanál, přes který tekly emoce. O tom, že by mě práce alespoň trochu bavila, už se nedalo mluvit. A pak přišlo totální profesní selhání obchodníka, kterého jsem na projekt doporučila.

Vydržela jsem půl roku. Pak jsem vrátila svůj podíl za pořizovací cenu. Za práci v průběhu půl roku jsem nenaúčtovala ani korunu. Naopak – V týmu dál jako externista za symbolickou odměnu pracuje můj táta, a já pomáhám jemu. Výsledky máme výborné. Táta má práci, která ho baví. Takže – stav ideál. Z dálky sleduji, jak všechno, co jsem pro „íčko“ naplánovala, najednou přibývá. Obsahové propojení se Seznamem se ukázalo jako správný krok a návštěvnost roste (přes milion unikátních návštěvníků měsíčně).

Na původní verzi portálu se můžete podívat na screenshotu.
Na to, co z něj bylo o půl roku později pod naší rukou, taky. Teď už budou určitě o hodně dál.

www.i60.cz.

 

Martina Hyndráková

DALŠÍ ČLÁNKY:

Jsem inspirátor, zrcadlo, interní tlumočník, analytik, gramodeska i postrkující šťoura. Pomáhám lidem zhmotňovat jejich podnikatelské plány.

Bc. Martina Hyndráková, MBA
+ 420 777 746 618
martina@hyndrakova.cz
Facebook: @hyndrakova