O víkendu jsem byla na semináři hormonální jógy.
Vyrazila jsem tradičně informačně nepolíbena (jóga je vždycky prima a navíc mi jde, takže nikdy nevypadám jako idiot).

Hormonální guru: gumová důchodkyně s espritem čtyřicítky

Pětašedesátiletá lektorka Frída se s úsměvem od ucha k uchu ohýbala všemi směry jako proutek a udolávala nás nezdolnou energií, zatímco dvacet frekventantek kurzu šmodrchalo s neobratným funěním svoje těla do odpovídajících Ásan a po třech minutách kmitání nohama ve svíčce hromadně padalo na růžové a tyrkysové podložky.

Při nedělním propouštění do domácího ošetření jsme dostaly za úkol denně cvičit, abychom sestavu nezapomněly, a byly jsme upozorněny na možné vedlejší účinky hormonálního charakteru. Zejména šlo o zvýšení chuti na jídlo, sex, spavost, výkyvy v ženském cyklu. Jo, a nesmím zapomenout na nesmírné zklidnění psýché a příliv energie.

Od pondělka jsem tedy začala ráno cvičit.
A vypadá to, že máme nějaké výsledky :-).

Praxe

Dnes ráno jsem asi hodinu děkovala svému šéfovi, že mi poradil zkratku cesty do práce přes blízkou vesnici. Opravdu mě to dojalo. Odpoledne mne nabídkou zapůjčení skútru na týden domů rozplakal přímo v kanceláři.

Externího kolegu z pracovního PR týmu jsem objala a se slzami v očích mu sdělila, jak jsem ráda, že s ním mohu pracovat.

V devět večer jsem dostala obrovskou chuť vrátit se do časů, kdy jsem se učila zpívat u paní profesorky Součkové, a tak jsem vytahala noty, pustila si z počítače podklady a půl hodiny cvičila hlasový rozsah na jednoduchých italských popěvcích. Dlužno dodat, že po deseti letech mlčení to nešlo úplně samo. Sousedi o patro níž se zhruba v polovině procesu hlasitě odstěhovali z terasy do domu (Podle mne to nebylo až zas tak falešné – spíš nevyrovnané!). Pak jsem se rozhodla, že zavolám sestře, abych si od ní půjčila její saxofon a začnu zase hrát. Naštěstí přišel domů Michal a řekl, že má hlad. Rozplakala jsem se, protože jsem úplně zapomněla koupit jídlo.

No, aspoň už vím, jak poznám, že se mi bouří hormony. Na internetu jsem si našla, že je tento typ jógy určen zejména pro ženy v přechodu (…Znamená to, že když to na mně takhle účinkuje, tak jsem v přechodu?)

Poznámka

…kdybyste mě v nejbližších dnech potkali a chovala jsem se divně, vydržte to, vedlejší účinky prý poleví, jakmile se tělo stabilizuje v nové rovnováze. Nechci toho nechat, dokud nevydržím ve svíčce celou cvičební sekvenci bez zřícení na zem.

Martina Hyndráková

DALŠÍ ČLÁNKY:

Radit znamená předávat

Když někomu radíte, ať to vypadá, že mu připomínáte něco, co zapomněl, a ne světlo, které není schopen vidět. ~ Baltasar Gracián, spisovatel a filozof, 1601-1658

Serendipita

„Inovace, uváděné jako příklady serendipity, vznikly v hlavách lidí, schopných vidět mosty tam, kde ostatní vidí propasti, a kreativně propojovat věci a děje na základě zdánlivě nesouvisejících, přesto významných vazeb.
Šance na objev je událost.
Serendipita je schopnost.“
 Wikipedie

Synektika

„Všechny věci bez ohledu na jejich rozdílnost mohou být nějak spojeny, ať už fyzicky, psychologicky nebo symbolicky.“ (Roukes, 1988).

Synektika je metoda řešení problémů, pracující s analogiemi a metaforami.

Maséři a koučové…

co mají společného?
První větu v učebnici:
„Nejdůležitější je, aby se Vám z klienta nestal pacient“. 

Kdo chce kam…

… pomůže si sám“ 

Šárka Lukešová

Jsem inspirátor, zrcadlo, interní tlumočník, analytik, gramodeska i postrkující šťoura. Pomáhám lidem zhmotňovat jejich podnikatelské plány.

Bc. Martina Hyndráková, MBA
+ 420 777 746 618
martina@hyndrakova.cz
Facebook: @hyndrakova